Brožury

Česká alzheimerovská společnost (ČALS) už od svého vzniku v roce 1997 připravuje materiály pro rodinné pečující ve formě přehledných brožurek. Brožury neustále doplňujeme a aktualizujeme. V roce 2022 jsme připravili první brožuru přímo určenou lidem s demencí.

Na pomoc pečujícím rodinám. Příručka pro pečující rodinné příslušníky a další blízké lidí s demencí.Dopisy České alzheimerovské společnostijak-upravit-domov_zlom-Alz17_web A5_Diagnoza-Alz22-WEB

  • Na pomoc pečujícím rodinám - příručka pro pečující rodinné příslušníky a další blízké lidí s demencí (12. upravené vydání z roku 2022)
  • Dopisy - příručka shrnující tématické letáky určené jak rodinným pečujícím, tak lidem s demencí (dotisk 2. vydání z roku 2020)
  • Jak upravit domov člověka s demencí - příručka, která se podrobně věnuje úpravám interiéru, které usnadňují člověku s demencí život (dotisk 1. vydání 2020)
  • Diagnóza Alzheimerova nemoc! A co dál? - praktický průvodce pro lidi žijící s demencí a jejich pečující (1. vydání z roku 2022)

ČALS připravuje také řadu brožur pro profesinály. Některé z nich mají charakter podkladových materiálů, jiná jsou spíše stanovisky ČALS. Zprávy o stavu demence jsou určeny široké veřejnosti.

komplexni_pece-Alz16_WEBpodpurne-skupiny-Alz16-WEBpriprava_certifikace-Alz16-WEB