Příspěvky zdravotních pojišťoven na pomůcky pro kognitivní trénink v roce 2023

Pro správné a úspěšné čerpání příspěvku, nezapomeňte prosím zkontrolovat podrobnější podmínky programů, které najdete na webových stránkách jednotlivých zdravotních pojišťoven. Odkazy na ně jsou uvedeny níže. Obecně lze konstatovat, že příspěvek se vztahuje na nákup všech pomůcek pro trénování paměti a dalších kognitivních funkcí, které naleznete v našem e-shopu.

Svým klientům nad 65 let přispívá Všeobecná zdravotní pojišťovna na zakoupení pomůcek na trénování paměti v rámci svého programu prevence poruch duševního zdraví částkou až 500 Kč.

Částkou až 4 000 Kč přispívá Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR

Na nákup pomůcek pro trénink paměti přispívá také RBP, zdravotní pojišťovna  až 500 Kč. 

Zaměstnanecká pojišťovna Škoda  nabízí pro seniory (od 65 let) příspěvek 500 Kč na specifické pomůcky pro prevenci Alzheimerovy choroby.

Pro své klienty starší 40 let nabízí Vojenská zdravotní pojišťovna na kognitivní pomůcky doporučené Českou alzheimerovskou společností příspěvek 300 Kč.

A nakonec nesmíme zapomenout na Oborovou zdravotní pojišťovnu zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví (OZP), která v rámci svého zdravotně preventivního programu Prevence Alzheimerovy nemoci nabízí vyšetření paměti v kontaktních místech ČALS, kde každý pojištěnec starší 40 let získá také Sešit Procvičování krátkodobé paměti.