Sešit X. Procvičování pozornosti 2

Kategorie: pomůcky publikace
Sešit X. Procvičování pozornosti 2

Sešit zahrnuje deset úkolů, které slouží k procvičování pozornosti a také jako inspirace pro další cvičení. Všechny úkoly jsou připraveny v takové obtížnosti, aby vyhovovaly lidem s nižším stupněm postižení kognitivních funkcí.

Na nákup Sešitu je možné využít příspěvek několika zdravotních pojišťoven.

První vydání: Suchá J., Jarolímová E., Mátlová M.: Sešit pro trénování paměti a dalších kognitivních funkcí X. Procvičování pozornosti 1 Obtížnost 2. Česká alzheimerovská společnost, Praha, 2015.

Cena: 70 Kč

Ks

Alzheimerova choroba kromě paměti postihuje také další takzvané kognitivní funkce. Mezi tyto funkce patří pozornost, řeč, schopnost plánování a rozhodování (exekutivní funkce) anebo zrakově prostorové dovednosti.

Jedním ze způsobů, jak s Alzheimerovou chorobou bojovat, je procvičování těchto funkcí. Trénování paměti je poměrně známé, často na něj myslíme a inspiraci není tak složité najít. Nápady na procvičování dalších činností mozku nejsou tak běžné, proto Česká alzheimerovská společnost přináší sešity zaměřené na trénování jednotlivých kognitivních funkcí, které je možné použít pro lidi s Alzheimerovou chorobou či jinou kognitivní poruchou.

Pracovní sešity, do nichž se dají cvičení přímo vyplňovat, lze zároveň využít jako zdroj tipů pro další možnosti tréninku. Nejjednodušší je úkoly obměňovat, k další inspiraci slouží také přehled literatury a volně dostupných pramenů.

Sešity jsou připraveny ve dvou stupních obtížnosti, mohou je tedy používat lidé s různým stupněm postižení kognitivních funkcí (obtížnost 1 je určena pro lidi s vyšším postižením).

 

Další vydané sešity:

 

Objednání sad Sešitů

Objednáváte celou sadu? Využijte možnost objednání všech deseti Sešitů jedním kliknutím.

Máte zájem o všechny Sešity obtížnosti 2 (obtížnější varianta)? Objednat si je můžete zde.