Centrum Seňorina - pobytová odlehčovací služba

Centrum Seňorina – pobytová služba - je registrovaná sociální služba pro klienty s Alzheimerovou nemocí a jinými typy demence v raném a pokročilém stádiu nemoci. Nabízí krátkodobé pobyty klientům (týden až 3 měsíce s možností prodloužení) a odlehčení jejich rodinným příslušníkům, kteří se rozhodli o svého nemocného blízkého pečovat doma. Zároveň si ale sami potřebují občas odpočinout od náročné a vyčerpávající péče. Odlehčovací pobyty jsou jako dovolená pro oba, nemocného i jeho pečujícího.

Program pobytové služby se zaměřuje na podporu a co nejdelší udržení soběstačnosti klienta tak, aby se mohl vrátit do domácího prostředí a vést co nejdéle uspokojivý život se svými blízkými. Uplatňujeme princip Montessori: „Pomoz mi, abych to zvládl sám“.

Program zahrnuje sociální kontakt s vrstevníky, aktivizační program včetně tréninku kognitivních funkcí mozku a kondičního cvičení, standardní podporu při oblékání, stravování a běžných hygienických úkonech zajištěnou kvalifikovanými pracovníky.

Provoz pobytové služby je 24 hodin denně, 362 dny v roce (mimo vánoční svátky).

Úzce spolupracujeme s Nadačním fondem Seňorina, který pomáhá rodinným pečujícím formou poradny Alzheimer Café, přináší podcast Aloisovy otázky a spoustu důležitých informací ve své odborné sekci: https://www.nfsenorina.cz/pro-pecujici/
Poskytovatel: Centrum Seňorina
Typ služby: pobytová odlehčovací služba
Adresa: Na Poříčí 36
Praha 1
11000
Kraj: Hlavní město Praha
Kontakt: Sociální pracovnice: socialni.pracovnice@centrum-senorina.cz
E-mail: %hpsR-daTiEkT~lf4-rjGK7_9mEE3Ui_9hEs4Z29g
WWW: centrum-senorina.cz
Platby: Cena je stanovena dle zákona o sociálních službách.
Kapacita služby: 11 (volná: 11)
Pro lidi s demencí: Ano
Datum aktualizace: 2. leden 2023