Výstava na Kampě

Česká alzhemerovská společnost připravila u příležitosti svého výročí venkovní výstavu s názvem 25 let života s demencí. Výstava je k vidění od 6. do 28. října v parku Na Kampě, Praha 1.

Zveřejněno: 7. října 2022 | Rubriky: Novinky ČALS, Alzheimerova choroba v ČR

Ve čtvrtek 6. října odpoledne byla slavnostně zahájena výstava 25 let života s demencí. Výstava bude na pražské Kampě k vidění až do 28. října a na 20 panelech nabídne pohled na život s demencí. Ukáže, o jak velký problém se nejen u nás jedná a představí jeho možný vývoj. Prezentovány budou základní příznaky demence, možnosti diagnostiky a rovněž význam včasné diagnózy, stejně jako farmakologické a nefarmakologické přístupy k terapii, představena bude i pomoc, kterou může člověk s demencí a jeho rodina najít v rámci systému zdravotně sociální péče. Uvedeny budou důležité informace o prevenci anebo příběhy lidí, kteří pečují o své blízké s demencí. Výstava je také oslavou 25 let existence České alzheimerovské společnosti (ČALS), která se na pomoc lidem s demencí a těm, kteří o ně pečují, zaměřuje. 

Ředitelka ČALS a autorka výstavy Martina Mátlová dodává: „Rádi bychom prostřednictvím výstavy oslavili, kam jsme se za 25 let posunuli, ale zároveň také upozornili, že zdaleka nemáme vyhráno. Stále je před námi – před ČALS i před celou společností – ještě spousta práce. A stále bohužel platí, že mnoho lidí nezíská diagnózu včas, rozsah služeb pro lidi s demencí a jejich rodiny není dostatečný a stát není připraven na očekávaný nárůst počtu lidí s demencí.“

Děkujeme hlavním partnerům výstavy společnosti RSJ a Alzheimer nadačnímu fondu, Městské části Praha 1, partnerovi společnosti Viatris, JCDecaux a mediálním partnerům Náš region a Mladý svět.