On-line kurz pro rodinné pečující

Všem, kteří pečují o blízkého s demencí, doporučujeme náš 16hodinový Kurz pro rodinné pečující. Od 9. února 2023 až do konce března se každý čtvrtek večer setkáme on-line s lektorkami ČALS při zajímavých přednáškách na různá témata související s péčí o blízkého s demencí v domácím prostředí, abychom tak účastníkům nabídli základní znalosti a dovednosti, které jim jejich nelehkou úlohu mohou výrazně usnadnit. Kurz bude rozdělen do 8 dvouhodinových seminářů, z nichž se každý bude věnovat jinému aspektu péče.

Zveřejněno: 14. prosince 2022 | Rubriky: Novinky ČALS, Jak lépe pečovat

Pečujete o někoho blízkého s demencí a přemýšlíte o tom, jestli by některé věci nešlo dělat lépe nebo s menším vypětím? Pozorujete změny na někom, na kom vám záleží, a cítíte potřebu dozvědět se více o tom, co prožívá, jaké má potřeby a jak byste mu třeba mohli pomoci? Nebo se s lidmi s demencí setkáváte při své práci a chtěli byste jim lépe porozumět? Kurz pro rodinné pečující o lidi s demencí je určený právě pro vás.

Připravili jsme 8 dvouhodinových přednášek, během nichž se účastníci kurzu seznámí s různými aspekty péče o člověka s demencí a s úskalími, na které při péči o blízkého mohou narazit. Dozvíme se vždy něco z teorie, ale především zazní praktické návody, rady a tipy. Po každé přednášce bude i prostor na zodpovězení dotazů. Zájemci se mohou přihlašovat na celý kurz nebo jen na jednotlivé přednášky dle svého výběru.

Abychom účast umožnili i zájemcům z větších dálek a těm, kteří kvůli péči o svého blízkého nemohou opustit svůj domov, ponecháme i tento kurz v on-line prostředí a setkáme se jen virtuálně pomocí platformy Teams. Přednášky budou probíhat vždy ve čtvrtek od 17:30 do 19:00 v období od 9. února do 30. března 2023. Podrobný program kurzu a přihlášku naleznete na webových stránkách kurzu