Nový běh on-line kurzu pro rodinné pečující

Máte v rodině někoho s Alzheimerovou nemocí či jinou formou demence? Snažíte se mu zajistit co nejlepší péči v domácím prostředí? Pak jsme právě pro vás připravili on-line kurz pro rodinné pečující.

Zveřejněno: 26. dubna 2021 | Rubriky: Novinky ČALS, Jak lépe pečovat

Péče o člověka se demencí přináší mnoho úskalí a nových výzev. Stejně jako u jiných činností je dobré vědět, "jak na to". Všem rodinným pečujícím doporučujeme náš vyzkoušený šestnáctihodinový kurz, během něhož vám naši zkušení lektoři nabídnou základní znalosti a dovednosti, které vám péči o člověka s demencí v domácím prostředí usnadní.  

Seznámíte se s tématy jako Úvod do problematiky demence, Zdroje pomoci, Komunikace s lidmi s demencí, Denní aktivity s lidmi s demencí, Inkontinence a mikční režim, Úpravy domácího prostředí, Význam výživy při péči o člověka s demencí, Domácí péče o člověka s demencí očima rodinného pečujícího a v neposlední řadě i Jak pečovat o sebe. Kurz bude probíhat on-line na platformě Teams formou dvouhodinových přednášek vždy dvakrát týdně v úterý a ve čtvrtek od 17:30 do 19:00. První přednáška proběhne v úterý 11. května 2021 a poslední ve čtvrtek 3. června 2021. Přihlásit se můžete na celý kurz, nebo jen na vybrané přednášky. Podrobný program, více informací o ceně kurzu a přihlášku naleznete na stránce kurzu.