Kurz pro rodinné pečující II

Využijte dlouhých podzimních a zimních večerů a prohlubte si své znalosti v oblasti demence. Všechny rodinné pečující zveme na pokračování úspěšného on-line kurzu. 

Zveřejněno: 17. října 2024 | Rubriky: Jak lépe pečovat, Novinky ČALS, Články

Česká alzheimerovská společnost již od roku 2014 úspěšně pořádá kurz pro rodinné pečující o blízké s demencí. Kurz přináší nejen základní informace a tipy z oblasti demence a péče v domácím prostředí, ale jeho účastníci také získají přehled o dostupných službách a lepší přístup ke zdrojům pomoci a podpory. V posledních letech kurz pořádáme on-line, což umožnilo účast i lidem, kteří bydlí dále od Prahy, a také těm, kteří by kvůli péči o blízkého se syndromem demence opouštěli domov jen obtížně. 

Vzhledem k rostoucímu zájmu o tuto problematiku jsme se rozhodli na úspěšný kurz navázat a přiblížit (především, ale nejen) účastníkům úvodního kurzu další témata, která se jich a blízkého, o něhož pečují, týkají, v podání již známých, ale i nových lektorek. 

Kurz zahájíme v pondělí 11. listopadu webinářem konzultantky ČALS Lucie Hájkové, která připomene, co o demenci víme a jak je to možné využít v každodenní péči. Další týden nám lektorka Barbora Malíková pomůže nahlédnout do vnitřního světa lidí s demencí, abychom o něco lépe porozuměli tomu, co naši blízcí zažívají a jak to ovlivňuje jejich chování. V následujícím webináři psycholožka Hana Orlíková nabídne rady z oblasti psychohygieny a sebepéče, které jsou pro každého pečujícího extrémně důležité, aby byl schopen pečovat co nejdéle. Problematice lékových interakcí, bolesti a deliria se ve svém webináři bude věnovat lékařka Gerontocentra Kristýna Bartošová. Celý kurz uzavře 12. prosince psycholožka a konzultantka ČALS Eva Jarolímová tématem podpory a pomoci rodinám, které pečují. 

Všechny webináře budou probíhat on-line ve večerních hodinách na platformě Teams. Zájemcům tak odpadá nutnost cestovat a řešit, kdo po dobu výuky zastane péči, a mohou se připojit přímo z pohodlí svých domovů. Přihlašovat se mohou jak na celý kurz, tak na jednotlivé webináře. Každý týden přineseme jiné téma, které účastníkům pomůže lépe pečovat a také lépe odolávat výzvám, které náročný život se syndromem demence přináší.