Lektoři

Lektoři České alzheimerovské společnosti mají dlouholeté zkušenosti z oblasti demencí.

EvaJarolimovaEva Jarolímová

__________________________________________________________

Hana Orlíková Hana Orlíková

Jsem absolventkou jednooborové psychologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (2008-2013) a oboru Fyzická antropologie na Přírodovědecké fakultě Masarykovy Univerzity (2004-2008). Absolvovala jsem řadu akreditovaných kurzů, mj. výcvik v poradenství a psychoterapii zaměřené na klienta (https://www.pcabrno.cz/), výcvik v relaxačních technikách (https://www.heliocentrum.cz/), Kurz pro certifikované trenéry paměti I. a II. stupně, kurz Psycholog ve zdravotnictví, základní a rozšiřující kurz Bazální stimulace, kurz Telefonická krizová intervence a dal.

Od r. 2009 pracuji se seniory s i bez kognitivního deficitu na diagnostických, terapeutických i aktivizačních pozicích – jako aktivizační pracovnice a trenérka paměti (ČALS, Pražská židovská obec), jako psycholog v denním stacionáři (Národní ústav duševního zdraví), jako výzkumná asistentka v ambulanci pro poruchy paměti Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, následně jako psycholožka na oddělení kognitivních poruch (Národní ústav duševního zdraví) a  psycholog v psychologické ambulanci i na lůžkových odděleních rehabilitační kliniky (Rehabilitační klinika Malvazinky). Aktuálně působím jako psycholog v krizovém centru a lektor kurzů v ČALS.

V minulosti jsem vytvořila Minisadu pro trénování paměti (https://obchod.grifart.cz/10-minisada-pro-trenink-pameti.html), podílela jsem se na tvorbě nebo převodu psychodiagnostických testů (https://www.nudz.cz/vydali-jsme-kratkou-neuropsychologickou-baterii-knb/) a aktuálně se podílím na tvorbě elektronické tréninkové pomůcky pro osoby s demencí v domácím prostředí.

S ČALS dlouhodobě spolupracuji jako lektor v kurzu Hodnocení kognitivních funkcí pro pracovníky v sociálních službách, v kurzu Edukace a trénink poradců – odborné sociální poradenství pro lidi se  syndromem demence a jejich rodinné příslušníky a jako lektor docházkového kurzu kognitivního tréninku pro osoby s kognitivním deficitem. Ráda se vzdělávám a baví mě předávat informace ostatním. Během kurzů se setkávám se zajímavými případy z praxe, doplňuji znalosti o nových službách a lektorování mě nutí přemýšlet o informacích z jiného pohledu.