Život 90 - pečovatelská služba


PEČOVATELSKÁ SLUŽBA
Pečovatelská služba ŽIVOTa 90 je terénní sociální služba. Naše pečovatelky přijdou k Vám domů dle domluvy a pomohou s jednotlivými úkony, které již sami nezvládáte. Zároveň Vás můžeme doprovodit k lékaři, na procházku či na úřad.

Klient využívající služeb pečovatelek, si uhradí podle zákona 130 Kč za 1 hodinu. Skutečné náklady hodiny přímé práce pečovatelky se vyšplhají na 1 630 Kč.Jak o službu žádat?

Pokud máte zájem o zavedení pečovatelské služby musíte vyplnit žádost o zavedení PS, kterou najdete v dokumentech ke stažení. Do žádosti prosím uveďte, s čím vším byste potřebovali pomoct a kolikrát za týden. Seznam úkonů, které poskytuje pečovatelská služba, najdete v dokumentech ke stažení s názvem „Sazebník úhrad pečovatelské služeb“. Podrobný popis všech úkonů a časový limit najdete v souboru „Pravidla poskytování pečovatelské služby“. Důležité upozornění: žádost musí podepsat osoba, které bude služba poskytována! Pokud vyplňujete žádost za příbuzného/známého nezapomeňte na to dát pozor.

Jak dlouho trvá vyřizování žádostí o službu?

Jakmile obdržíme žádost e-mailem nebo poštou, tak Vám do 3 pracovních dnů pošleme potvrzení o přijetí žádosti a uložení do seznamu zájemců.

Když jsem odeslal/a žádost, po jaké době proběhne zahájení služby? Mohu mít službu následující den po podání žádosti?

Každá žádost se vyřizuje v souladu s pořadím. Vždy máme seznam zájemců a přijmeme nového klienta na základě našich kapacitních možností. Jakmile jste první v pořadí zavoláme Vám a nabídneme termín osobního setkání, kde navštívíme zájemce o službu v domácím prostředí. Během osobního setkání Vám vysvětlíme, jak služba funguje a domluvíme se s Vámi, v jakém rozsahu Vám můžeme službu poskytnout. Pokud my i Vy souhlasíte, domluvíme první termín návštěvy pečovatelky a podepsání smlouvy. Během osobní návštěvy se může stát, že službu nebudeme moct poskytnout v požadovaném rozsahu, anebo klient bude mít zájem o úkony, které neposkytujeme. V tom případě Vás o tom informujeme a žádost o službu zamítneme.

Jaké úkony neposkytujeme?

Neposkytujeme samostatný úklid a velký úklid. Pod velký úklid spadá například:

· mytí oken

· čištění koberců

· utírání prachu ve výškách (vysoké skříně, poličky) atd.

Drobný úklid (luxování, mytí podlahy, utření prachu atd.) poskytujeme jen klientům, kteří sami nezvládají z důvodu zhoršení fyzických schopností, a proto potřebují pomoc nejenom s úklidem, ale i s jinými úkony, jako je například pomoc s osobní hygienou, podáním jídla, pití atd.

V jakých případech může být moje žádost o službu zamítnuta?

Pokud máte zájem o poskytnutí služby na dobu delší než dvě hodiny, ve večerních hodinách či o víkendu. V těchto případech můžete využít služby osobní asistence. Kontakty na služby osobní asistence Vám rádi předáme, případně sociální pracovníci z Městské časti anebo můžete navštívit naší sociální poradnu, která je zdarma. Zde Vám naši rádi předáme podrobné informace a pomůžeme se zorientovat ve službách pro seniory.

Poskytnutí služby můžeme odmítnout také z důvodu agresivního jednání zájemce anebo je-li zájemce pod vlivem návykových látek. (alkohol, drogy atd.).

Kontakt - vedoucí
ANASTASIIA RIABTCEVA
vedoucí Pečovatelské služby

tel.: +420 727 897 902, +420 222 333 544
e-mail: pecovatelskasluzba@zivot90.cz

Působnost - lokality
Praha 1 celá, Praha 2 celá, Praha 3 celá
Praha 4 v omezené lokalitě – Podolí, Nusle, Pankrác
Praha 5 v omezené lokalitě – Smíchov, Košíře, Malá Strana
Praha 6 v omezené lokalitě – Hradčany, Dejvice
Praha 10 v omezené lokalitě – Vršovice, Vinohrady, Strašnice
Poskytovatel: Život 90
Typ služby: pečovatelská služba
Adresa: Karolíny Světlé 18
Praha 1
11000
Kraj: Hlavní město Praha
Kontakt: 420 222 333 544
WWW: http://www.zivot90.cz
Datum aktualizace: 22. duben 2020